Mostar, 28. travnja 2010. Sindikat HRT-a d.o.o. Mostar poziva gradonačelnika Ljubu Bešlića i vijećnike Grada Mostara da što žurnije pristupe rješavanju problema statusa te medijske kuće. Naime, predstavnici Grada Mostara na sebe su preuzeli zadaću da će na prvoj sjednici Gradskog vijeća prenijeti 45 posto vlasničkog udjela s Grada Mostara na Zapadnohercegovačku županiju čime bi se riješio pravni status HRT-a d.o.o. Mostar.

Međutim, ta se problematika nije uvrstila na dnevni red današnje sjednice GV Mostara, priopćeno je iz Sindikata HRT-a d.o.o. Mostar. Ako se ovako nastavi najavljuju se novi prosvjedi ispred Gradske Uprave i prostorija stranaka koje opstruiraju rješavanje problema ove medijske kuće.