Mostar, listopad 2017.

Sukladno najavama koje su stizale zadnjih dana od čelnih ljudi Nezavisnog sindikata djelatnika Aluminija d.d. Mostar ovog četvrtka je u vremenu od 10-11 sati održan jednosatni štrajk upozorenja.

Generalni direktor Aluminija Mario Gadžić nedavno je u intervjuu za bh. izdanje Večernjeg lista kazao da se mostarski Aluminij “i dalje se nalazi u izuzetno složenoj situaciji”, a što je zapravo i više nego začuđujuće ako se zna kako su Gadžić i ostali iz vrha firme mjesecima “trubili” o pozitivnim trendovima, odnosno sve uspješnijem poslovanju hercegovačkog gospodarskog diva, no ono što vidimo na terenu spoznaja je o prisutnosti sve većeg nezadovoljstva samih radnika, a što je kulminiralo i današnjim štrajkom upozorenja.

“Kao nužnost opstanka kompanije nameće se dokapitalizacija” – rekao je tada generalni direktor Aluminija.

U posjeti Aluminiju jučer je bio i premijer HNŽ-a, Nevenko Herceg. Prilikom posjete premijera direktor Gadžić je kazao da je stanje u kompaniji “alarmantno”!

Sindikat radnika najavljuje da bi mogli biti organizirani i novi štrajkovi ukoliko njihovi zahtjevi ne budu ispunjeni.