Tomislavgrad, 6.travanja 2013. Općinski sud u Livnu odbio je tužbeni zahtjev Uprave Tvornice kabela, Kapis d.o.o. iz Tomislavgrada protiv Samostalnog sindikata TKT kojim su tražili prekidanje njihovog štrajka te utvrđivanje istoga kao nezakonit, potvrdio je za Fenu predsjednik tog sindikata Ivan Dilber. Prema njegovim riječima, tijekom jučerašnjeg dana informiran je od strane odvjetničkog tima koji su zastupali interese sindikata da je tužbeni zahtjev Uprave Kapisa odbijen čime je štrajk legalan i u skladu sa zakonom.

"Ovo je veličanstvena pobjeda svih nas skupa i ono će imati dalekosežne posljedice za one koji krše radnička prava dok će se s druge strane ti isti radnici kako u Tomislavgradu tako i u cijeloj BiH cijeniti i uvažavati“, kazao je Dilber. Podsjetimo, 7.veljače ove godine Samostalni sindikat Tvornice kabela Tomislavgrad je pokrenuo štrajk povodom načina na koji su iz Uprave ove tvornice predvidjeli i pokrenuli otpuštanje 50 njihovih radnika. Iako je nakon jedanaest dana sporazumno prekinut štrajk, Uprava TKT nije pristala na povlačenje tužbe protiv spomenutog sindikata koji je završio jučerašnjom presudom protivno njihovim interesima.