Mostar, rujan 2018.

''Od ove vlade ne želimo mrvice, a to je mizernih 35 KM ili 40. Nećemo pristati na to imamo pravo na dostojanstven život i dostojanstven život tražimo. Isto tako, želimo poručiti da ovo nije samo borba za plaću. Ovo je borba i za ostanak mladih ovdje'', rekao je na prosvjednoj šetnji nastavnika predsjednik Sindikata srednjih škola koji nastavu izvode po hrvatskom planu i programu Josip Milić.

''Deset godina nam stalno smanjuju naša primanja. Kao što svi znamo, prepolovljeni su nam topli obrok i regres, izbačeno nam je mentorstvo, izbačeno je savjetništvo, prepolovljen nam je prijevoz. Naša primanja su smanjena za preko 200 KM. U isto to vrijeme za ovih deset godina prosječna plaća je u Federaciji BiH porasla je za 100 KM pa kome onda ta plaća raste?'', rekao je Milić. Upozorio je kako se radom na određeno vrijeme mladi ljudi na ovim prostorima ne mogu ženiti, udavati, dizati kredite i kupovati stanove. ''Ovo je borba i za njih. Da se na neki način dostojanstven život vrati na ove prostore. A onda se iz Vlade tobože pitaju zašto mladi odlaze. Odlaze zbog vaših poteza'', rekao je Milić te poslao poruku mladima kako trebaju ovdje ostati i boriti se te da ''ne budu robovi u drugim zemljama''. ''Lakše je ovdje boriti se za dostojanstvo na ovim prostorima nego biti rob negdje vani. Vani nema života'', zaključio je Milić. Naime, Predsjedništvo Sindikata srednjih škola HNŽ-a odlučilo se na novi štrajk upozorenja te na prosvjednu šetnju zbog nezadovoljstva ponudom županijske vlade o desetopostotnom povećanju plaća kroz tri godine.