Mostar, 28. svibnja 2013. Zbog teške situacije i neisplaćenih plaća Sindikat Dječji vrtići je donio odluku, pridružiti se sindikatu vatrogasaca i sindikatu Gradske uprave Mostar, te stupiti u štrajk upozorenja. Smatramo da razlog neisplaćivanja zarađenih plaća svakako ne bi smjela biti tužba podignuta na gradonačelnikovu odluku o nametanju proračuna.

Proračun je donesen i plaće trebaju biti redovito isplaćivane. Sporovi na sudu sporo se rješavaju i sramota je da od toga ovisi isplata naših plaća.Postavljamo pitanje gradonačelniku Ljubi Bešliću: Što će se dogoditi ako ishod tužbe ne bude u njegovu korist???? Kako nam onda misli isplatiti plaće i u kojem će se smjeru odvijati njegov stav prema korisnicima proračuna? Mi ne možemo biti taoci nečijih hirova. Štrajk upozorenja u Dječjim vrtićima Mostar počinje u 6 i 30 sati i trajat će dva sata, i tako svaki dan dok gradonačelnik ne donese odluku o isplati zarađenih plaća.